O nás

Úvod O nás

Vitajte na našej stránke obuv-predeti.sk. Radi by sme Vám predstavili našu firmu a produkty ktoré ponúkame. Naša predajňa DETSKÁ OBUV STONOŽKA so sídlom v Púchove od roku 2014 ponúka iba zdravotne nezávadné topánočky pre deti z kvalitných materiálov a od zodpovedných výrobcov. Nájdete u nás topánočky od veľkosti 17-39. Ponúkame celoročnú, letnú a zimnú obuv, trekingovú obuv, papučky a gumáčiky. V ponuke nájdete výrobky značiek Superfit, Protetika, Rak, Befado, Demar, Univerzál, Kornecki.

 

Radi odpovieme aj na Vaše podnety a návrhy.

 

 

Detská obuv Superfit - až 98% ortopédov ju hodnotí najvyššou známkou

Superfit - VEĽKÁ ZODPOVEDNOSŤ ZA TVOJE NOHY. Popredný rakúsky výrobca detskej obuvi a obuvi pre mládež. Každá kúpa detských topánočiek si vyžaduje zodpovednosť. Všetky materiály používané spoločnosťou Superfit a taktiež samotná obuv sú kontrolované renomovanými a nezávislými skušobnými inštitúciami z hľadiska nezávadnosti. Všetky materiály a farbivá musia prejsť kontrolou na prítomnosť škodlivých látok. Superfit spolupracuje s renomovanými detskými lekármi a ortopédmi a známimi návrhármi obuvi, vyrábajú topánočky vysokej kvality, v ktorých sa môžu nohy pohybovať absolútne prirodzene a v súlade s potrebami vývoja, čo je cieľom výrobcu. Prioritou je zdravotná nezávadnosť, kvalita a pohodlnosť obuvi. Ich výrobky sú z prírodných materiálov (koža, textil) a veľa modelov je vybavených membránami GoreTex.  Superfit je inovatívny, naklonený novým technológiám. Detské nohy potrebujú špeciálne kopyto, premyslenú technológiu a vysoko kvalitné materiály. Jedine tak môžeme zaručiť mladým nohám to najlepšie. Pohodlie, ochranu a oporu. Jedinečnosť obuvi Superfit prináša celú radu významných predností:

*Technologicky samostatný výskum a vývoj obuvi zaručuje osvedčenú kvalitu.

*Podrážky sú spravidla mäkké, stielky kožené, vyberateľné, riešené tak, aby zabezpečili správne držanie chodidla (tvarovanie na klenbe po zaťažení).

*Trvalá a intenzívna spolupráca s detskými lekármi a ortopédmi, ktorých znalosti a skúsenosti sú zohľadňované pri vývoji modelou Superfit.

*Dlhoročné partnerstvo so spoločnosťou W.L. Gore & Associates a z nej vyplývajúce odborné spracovanie vysoko vyspelej membrány GORE-TEX pre optimálnu priedušnosť.

*Všetky modely Superfit sú vyrábané podľa systému WMS a vďaka tomu zaručia optimálny tvar a dokonale sadnú na nožičky.

Systém normovaných veľkostí určuje veľkosť podľa stanovených rozmerov:

ŠIROKÉ, STREDNE ŠIROKÉ a ÚZKE.

Všetky topánky vyrobené podľa systému normovaných veľkostí zaručujú zohľadnenie všetkých proporcií detského chodidla.

 

 

 

Membrána Gore-tex je moderný viacvrstvový 100% nepremokavý materiál.

 

Nestráca funkčnosť, pokiaľ nenastane jeho prepichnutie,predretie,zlomenie alebo iné mechanické poškodenie. Impregnácia   zlepší vlastnosti obuvi,ale na funkčnosť membrány Gore-tex nemá vplyv.

 

Používajte prípravky určené na ošetrovanie obuvi Gore-tex. Nepoužívajte mastné prípravky na báze tukov a olejov,výrazne znižujú priestupnosť vodných pár z topánky.

 

 

 

 

 

 

Značka PROTETIKA Kids prináša širokú ponuku detskej obuvi z čisto prírodných materiálov a s prvkami, ktoré sú prevenciou pre zdravý vývoj detských nôh. PROTETIKA má pre deti v portfóliu obuv na všetky príležitosti  od vychádzkových topánočiek a sandáliek, cez športovú obuv a gumáčiky, až po plátenky a prezúvky.

 

 

 

Zdravé dieťa má približne do veku 2 rokov oblasť nohy pod kostnou klenbou vyplnenú tukovým vankúšikom. Plochonožie, alebo iné deformity chodidla nie je možné do tohto veku zodpovedne posúdiť. Zjavné príznaky sa objavia až u predškolákov a mladších detí. Podľa prieskumu PROTETIKY na základných školách má nábeh na plochonožie, alebo inú deformitu chodidla skoro polovica detí. Zdravé dieťa má približne do veku 2 rokov oblasť nohy pod kostnou klenbou vyplnenú tukovým vankúšikom. Plochonožie, alebo iné deformity chodidla nie je možné do tohto veku zodpovedne posúdiť. Zjavné príznaky sa objavia až u predškolákov a mladších detí. Podľa prieskumu PROTETIKY na základných školách má nábeh na plochonožie, alebo inú deformitu chodidla skoro polovica detí.

Postupne, približne od druhého roka je preto potrebné do detského obuvníčka zaradiť aj obuv s anatomicky tvarovanou stielkou. Aby sa nôžky vyvíjali správne, dieťa potrebuje mať nôžku dostatočne fixovanú okolo členku prackami alebo suchým zipsom a pätu podporenú pevným opätkom. Či už je na kolobežke, alebo uteká po vlastných, je potrebné nohu zaistiť aj kvôli bezpečnosti a ochrane chodidla na tvrdých mestských povrchoch.

 

 

 

 

 

Kvalitná detská obuv poľskej značky Kornecki. Topánky sú vyrobené z kvalitných materiálov s koženou podšívkou a stielkou s dôrazom na pohodlní a zdravie detských nôh. Tieto topánky majú praktické zapínanie na dva suché zipsy.

Značka Kornecki vznikla už v roku 1981 v meste Gniezno. Spočiatku šlo o malú obuvnícku dielňu, kde sa vyrábali topánky ročne. Gniezno sa od začiatku svojej existencie špecializovalo na detskú obuv.

K významnému rozvoju spoločnosti došlo po páde komunizmu. V tom momente sa pre malého poľského výrobcu otvorili obrovské možnosti v celej Európe.

Značka Kornecki uspela na západoeurópskych trhoch najmú vďaka nekompromisnému dôrazu na kvalitu detskej obuvi. Kornecki využíva iba najkvalitnejšie tkaniny a kože. samozrejmosťou detskej obuvi značky Korneci sú anatomicky tvarované vložky do topánok. Kornecki veľmi dobre vie, aký je vývoj detskej nohy dôležitý.

 

 

Befado - prezúvky, plátenky

 

Befado spĺňa všetky požiadavky na kvalitné obutie Vašeho dieťatka. Befado majú vystuženú zadnú časť topánočky, stabilizujú pätu. Majú pružnú, protišmikovú podrážku, ktorá uľahčí pohyb pri chôdzi a behaní a zamedzuje únave detských nožičiek. Vysoko kvalitné a priedušné povrchové materiály. Široké a vysoké špičky topánočiek chránia topánočky pred odretím. Vhodné zapínanie: gumičky, suché zipsy, šnurovanie alebo pracky, vďaka ktorým sa topánočky prispôsobia chodidlu a uľahčia pohodlné obúvanie obuvi. Befado má mnohé certifikáty kvality a spĺňa požiadavky pre zdravé chodidlá. Má nielen dýchajúce podošvy ale tiež tlmenie nárazu. Detská obuv je vyrábaná na moderných priedušných podošvách (označovaných ako Flexi-B Systém) zaisťuje dýchanie nožičiek s zabraňuje nadmernému poteniu nožičky. Obuv BEFADO spolupracuje s detskými ortopédmi, spĺňa najnovšie trendy dizajnu a je vyrábaná pomocou najmodernejších technológií. Befado je držiteľom viacerýcj certifikátov a atestov. Detská obuv Befado je držiteľom atestu "Zdrowa stopa" (v preklade zdravé nohy).

*testovaná v ITC Zlín a.s.,

*je držiteľom ocenenia "EUROPRODUKT",

*Dýchajúce podošvy podľa odporúčania ortopédov, ....

Certifikát "Zdrowa stopa" je zárukou že obuv Befado zabezpečuje správny vývoj detských nožičiek v prvých rokoch života.

 

 

 

Certifikované detské papuče, prezúvky ideálne na prezutie do interiéru. Obuv je vyrobená na Slovensku od známeho výrobcu RAK. Obuv je s certifikátom a dokladom o zdravotnej nezávadnosti, je vhodná už od prvých krokov dieťaťa.

Prezúvky Rak majú tvarovanú ortopedickú vložku. Použité sú kvalitné a zdravotne nezávadné materiály. Detské papuče Rak majú moderný dizajn a nápaditý detský vzor.

 

 

 

 

Detské papučky, plátenky

 

Význam domácej obuvi býva často nedocenený. Keď si však uvedomíme, koľko času trávia deti v papučkách doma, v škôlke alebo v škole, musíme uznať, že výber správnych papučiek je veľmi dôležitý.  V obchodoch sa dnes predáva množstvo lacnej obuvi, ktorá nie je zo zdravotného hľadiska pre deti vhodná. Hlavným nedostatkom býva mäkký opätok (časť papučky, ktorá obopína pätu). Obzvlášť pri malých ďeťoch je fixovanie päty v správnej polohe veľmi dôležité, aby sa predišlo "vybočeniu pätičky" smerom von alebo dnu.

Ponúkame Vám široký výber domácej obuvi vo veľkostiach 17 až 36 otvorených aj uzavretých strihov. Modely sú tvarovo prispôsobené potrebám detí rôzneho veku.

 

Niektorí rodičia uprednostňujú kožené sandálky aj ako domácu obuv, pretože poskytujú nohám väčšiu stabilitu ako textilné papučky. Hlavne u najmenších detí, ktoré sa učia chodiť, sa táto investícia určite oplatí.

Copyright 2017 - 2019 © Detská obuv Stonožka - eshop pre deti - zdravotná obuv, detská obuv, kožené topánky, Superfit, Prote